XXII Dzień Papieski w "Kazimierzu"

ikona dłoniW poniedziałek 17 października był w naszej szkole organizowany XXII Dzień Papieski. W całej Polsce był on organizowany pod hasłem "Veritatis Splendor" co oznacza "Blask prawdy". Był to tytuł dziesiątej encykliki Papieża św. Jana Pawła II. Podstawowym celem encykliki stało się przypomnienie fundamentalnych prawd doktryny katolickiej z zakresu moralności. Wiara bowiem powinna przenikać całe życie człowieka i być miernikiem jego kultury. Dlatego tak ważne jest wracanie do tej prawdy i dziedzictwa Ojca Świętego.
Klasy 3C i 4D wspierały szczególnie organizację tego Dnia w naszej szkole. Michał Pietrow przybliżył nam biografię Papieża Polaka oraz wybrane wiersze. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem Barki. Natomiast klasa 4D przygotowała pod dowództwem Małgosi Smyl sławne kremówki, a piękne plakaty wyszły spod ręki Patrycji Pycek. Środki zebrane z kiermaszu zostaną przekazane na rzecz pomocy ludności Ukrainy. Zebraliśmy ok. 400zł. Wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowania i udział serdeczne Bóg zapłać.

Informacje z życia szkoły


Aktualności