1057 rocznica Chrztu Polski

Konferencja Chrzest Polski14 kwietnia w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, w ramach obchodów Narodowego Święta Chrztu Polski, odbyła się konferencja p.n. "Ukształtowało nas chrześcijaństwo - 1057 rocznica Chrztu Polski". Spotkanie rozpoczął wojewoda lubelski Pan Lech Sprawka, następnie przemówienie wygłosiła Pani Teresa Misuk - lubelski kurator oświaty. Tło historyczne przedstawił dr hab. Tomasz Panfil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W dalszej części młodzież z województwa lubelskiego zaprezentowała działania prowadzone w ich szkołach w obszarze kształtowania wartości, w tym wartości chrześcijańskich oraz opowiedziała co zyskują dzięki zaangażowaniu w akcje charytatywne oraz przez udział w wolontariacie. Również nasza szkoła zaprezentowała swoje działania. Julia Łukowska (kl. IV D) oraz Cezary Gołaszewski (kl. II C) przedstawili działania związane z organizowaną w naszej szkole akcją "Twój dar serca dla hopsicjum" oraz odpowiedzieli na pytania: "czy i dlaczego warto pomagać?; co daje udział w wolontariacie?". Na zakończenie wydarzenia spektakl przedstawił teatr Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku.  

Nasi uczniowie o wolontariacie: Co daje mi wolontariat? 

Informacje z życia szkoły


Aktualności